انجام روزانه ۱۰۰ میلیون تراکنش الکترونیکی

انجام روزانه ۱۰۰ میلیون تراکنش الکترونیکی

علی دیواندری رئیس پژوهشکده پولی و بانکی در نشست خبری پنجمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت از بستر آی‌تی به عنوان بخش مهمی در ارایه خدمات بانکی نام برد و گفت: نظام بانکی کشور با تعداد بالای تراکنش های الکترونیکی مورد استفاده، راهی جز پیشرفت در بانکداری الکترونیکی ندارد.

به گفته وی تمام اتفاقاتی که در فضای آی تی رخ می دهد بر بانکداری اثرگذار است و پدیده پول‌های نوظهور و مجازی در اثر گسترش آی‌تی و محصولات مجازی شکل گرفته است. روش های سنتی بانکی دیگر در بانکهای مرکزی دنیا مورد استفاه قرار نمی گیرد و با استفاده از صنعت بانکداری الکترونیکی، نظارت و کنترل شبکه بانکی و بازار پول را انجام می دهند.

دیواندری ادامه داد: در جامعه ما روزانه بیش از 100 میلیون تراکنش الکترونیکی انجام می شود که این حجم استفاده از بستر آی‌تی می تواند به ارتقای این حوزه کمک کند.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی با اشاره به کاستی های شبکه بانکی کشور در صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیکی گفت: برداشته شدن تحریم های بانکی هم فرصتهایی را برای ما از جمله افزایش خدمات و ایجاد سیستم های نوین و خدمات به روز دنیا به مشتریان فراهم می کند و هم تهدیدهایی از جمله امنیت را در پی دارد.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر به علت وقفه شش تا هفت ساله ای که بین شبکه بانکی ما و دنیا اتفاق افتاده است، خلا و فاصله ای به وجود آمده که باید در حوزه بانکداری الکترونیکی به آن بپردازیم و به سرعت توازن لازم برای برقراری ارتباط با بانکهای دنیا را ایجاد کنیم.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه تا کنون ۲۸۰ چکیده مقاله دریافت شده است که ۱۲۲ مقاله تائید و سه مقاله برتر انتخاب می شود، افزود: ۱۱ سخنران کلیدی در همایش سخنرانی خواهند کرد که از جمله آنها، رییس‌کل بانک مرکزی٬ وزیر امور اقتصادی و دارایی٬ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و بعضی از مدیران فعال درحوزه پرداخت و ICT هستند.

دیواندری در این خصوص اضافه کرد: ۱۲ سخنران تخصصی نیز در خلال ۴ بخش این همایش سخنرانی خواهند کرد و ۹ پنل اختصاصی در قالب میزگرد و به صورت پرسش و پاسخ برای ارتباط بیشتر با فعالان و علاقه مندان در این حوزه بر گزار می شود.
به گفته رییس پژوهشکده پولی و بانکی از دیگر برنامه های همایش، جشنواره دکتر نوربخش است که در سه بخش انتخاب و معرفی نوآوری های برتر بانکی، انتخاب نوآوری های برتر شرکتی و مسابقه سخن تازه برگزار می‌شود.

منبع : cbi

مطالب مرتبط

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bloghe/domains/blog.hesabit.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Commentaires ( 4 )
 1. مهرانر
  فوریه 3, 2016 at 5:49 ب.ظ
  پاسخ

  آمار و عدد خیلی بهتر از حرف های کلی است .
  داده های خوبی بود .
  تشکر

 2. جواد مشمول
  فوریه 20, 2016 at 11:00 ق.ظ
  پاسخ

  خیلی وقته دیگه بانک نمیرم .

  • Ssii11
   مارس 14, 2016 at 10:00 ب.ظ
   پاسخ

   شعبه رفتن دیوونگیه وقتی اینترنت بانک هست

 3. بانوا
  آوریل 8, 2016 at 12:41 ب.ظ
  پاسخ

  واقعا فکر نمیکرم ایتقدر مردم ما پیشرفته باشن

دیدگاه بگذارید