با اینستاگرام میلیونر شوید

با اینستاگرام میلیونر شوید

شراکت های چندنفره، مغازه های چندبر، اجاره های میلیونی، بازگشت سرمایه، خرج های نفسگیر و. . . را دور بریزید. این روزها کسب و کار در اینستاگرام رقم می خورد. همین گوشی های هوشمند که دیگر می توان آن را در دست همه مشاهده کرد، برای خیلی ها سودهای کلانی به همراه داشته که هیچ وقت تصورش را هم نمی کردند؛ مخصوصا خانم هایی که با کمی سرمایه و البته درایت، خیلی زود توانسته اند سلیقه و نیاز کاربران را تشخیص دهند و در عرض کمتر از یک سال، از یک پیج ساده اینستاگرامی به یک مغازه در خیابان میرداماد برسند.

 

اینجا هیچ چیز غیرممکن نیست. شما می توانید از فروش لباس های ساده شروع کنید و یا با خلاقیت و ذوق خود، دستبندهای ارزان قیمت درست کنید و با همین روش، آرام آرام پله های ترقی و درآمدزایی را طی کنید؛ بدون آنکه نگران پول اجاره، سرمایه اولیه و… باشید. از طرف دیگر، کسب و کار دیگری هم در اینستاگرام به راه افتاده که صاحبان آن سودهای کلانی را به دست می آورند: خرید و فروش صفحه اینستاگرام. افراد مختلفی به صورت تخصصی (!) روی این موضوع کار می کنند که تعداد دنبال کننده های یک صفحه را بالا ببرند و بعد از افزایش تعداد دنبال کنندگان، آن صفحه ها را به متقاضیان مختلف می فروشند. این کسب و کار به اندازه ای جدی شده که به شغل اول خیلی ها تبدیل شده است.

 

این گزارش را بخوانید تا دستتان بیاید ماجرا از چه قرار است و چگونه یک پیج ساده با تعداد دنبال کننده هایی در حدود ۲۰۰ هزار نفر، بین ۸ تا ۱۰ میلیون تومان به فروش می رود. رقم های میلیونی باورنکردنی در این خرید و فروش ها در جریان است. از صفحاتی که ۵۰ هزار تومان به فروش می رسند تا برخی موارد که به ۱۰۰ میلیون تومان هم می رسند. بله، رقم را درست خواندید. ۱۰۰ میلیون تومان برای فروش یک صفحه اینستاگرامی! این بازار به اندازه ای فشرده و نفسگیر شده که شرکت های مختلفی برای فروش تخصصی صفحات اینستاگرامی به راه افتاده اند و رقابت شدیدی بین آنها حکمفرماست.

 

در این میان، صفحات مخصوص اجناس مورد نیاز خانم ها (زیورآلات، لباس و. . . ) بیشتر از همه روی بورس است و همچنین نوجوانان بین ۱۳ تا ۱۹ ساله بیشترین درآمد را از اینستاگرام کسب می کنند. در این گزارش از راز و رمزهای فروش های اینستاگرامی و سودهای خوبی که به راحتی تا ماهی ۷، ۸ میلیون تومان نیز می رسد، نوشته ایم. این گزارش را بخوانید تا باور کنید چگونه یک نوجوان ۱۳ ساله ماهی ۷ میلیون تومان از راه خرید و فروش صفحات اینستاگرامی درآمد دارد!

 

چرا خرید و فروش اینستاگرامی رونق گرفت ؟

تا چند سال پیش، فیس بوک به عنوان مکانی برای خرید و فروش درآمده بود اما نتوانست میان همه کاربران اینترنتی جا باز کند و فقط در میان عده محدودی این خرید و فروش ها وجود داشت. اینستاگرام اما خیلی زود جای خود را در دل کاربران باز کرد. این اتفاق به سه دلیل رخ داد :

1. دسترسی آسان به اینستاگرام از دلایل اصلی رونق کسب و کار در این شبکه اجتماعی است. یک گوشی هوشمند کافی است تا در هر لحظه و هر مکان به اینستاگرام متصل شد اما دسترسی به فیس بوک برای افراد کم حوصله و ناآشنا به اینترنت سخت است.

2. فیس بوک محتویات صفحات را برای همه عضوهای آن نشان نمی دهد و فقط بخشی از آنها را به صورت تصادفی انتخاب کرده و محتویات را روی home آنها نشان می دهد. سایر عضوها یا باید خودشان به این صفحات مراجعه کنند یا مدیر پیج باید مقدار پولی را به حساب فیس بوک واریز کند تا محتویات صفحه اش را روی home همه اعضایش نشان دهد.

3. از طرفی اینستاگرام فیلتر نیست و همین موضوع دسترسی کاربران را بسیار راحت تر کرده است.

 

دلایلی که شما در اینستاگرام به موفقیت دست پیدا می کنید عبارتند از :

کاربران بیشتر به شبکه های اجتماعی سر می زنند تا وب سایت شما

یک کانال ارتباطی و بدون واسطه برای مخاطبان

می توانید از خودتان دفاع کنید.

می توانید محتوا تولید کنید.

فروش لباس، روی بورس

 

اگر به صفحات مختلف اینستاگرام سر زده باشید، حتما متوجه شده اید که فروش انواع لباس، یکی از کسب و کارهای پر رونق در اینستاگرام است. «مجید رضایی» یکی از کسانی است که در این زمینه بسیار فعال است و انواع و اقسام تی شرت، شلوار و لباس های مختلف را از این راه به فروش می رساند. او در مورد نحوه کار خود می گوید: «من چند سالی بود در پاساژ میلاد نور بوتیک داشتم اما نتوانستم از پس اجاره های سنگین بربیایم و مجبور شدم مغازه خود را پس دهم. پس از آن بود که به استفاده از اینستاگرام روی آوردم و شکر خدا راضی هستم. اگر در این کار پشتکار داشته باشید می توانید به درآمدهای بسیار خوبی دست پیدا کنید و همه چیز به حوصله شما بازمی گردد.

 

در مغازه ها قیمت ها حداقل دو، سه برابر قیمت خریداری شده است تا بتوان با آن، هم اجاره و مخارج مغازه را درآورد و هم حاشیه سود مناسبی برای خود کسب کرد؛ به طور مثال یک پیراهن ساده ۲۰ هزار تومانی حداقل ۶۰ هزار تومان به فروش می رسد. در اینستاگرام اما چون سایر هزینه ها را نداریم این محصولات را با قیمت پایین تر عرضه می کنیم که باعث می شود مشتریان خوبی پیدا کنیم. همین پیراهن ۶۰ هزار تومانی را ما ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان می فروشیم که هم به نفع ماست و هم به نفع خریداران. درآمد من به صورت میانگین به ۳ میلیون در ماه می رسد و در برخی مواقع و مناسبت ها نیز تا ۵/۳ و ۴ میلیون نیز درآمد داشته ام. اینجا همه چیز به خودت بستگی دارد. بعضی ها ممکن است فقط ماهی ۵۰ هزار تومان درآمد داشته باشند اما بعضی ها ۱۰ میلیون تومان.»

 

از چین به اینستاگرام

ردپای چینی ها و محصولات چینی در همه جا پیدا می شود؛ حتی در اینستاگرام. تنها تفاوت فروشندگان جنس های چینی در اینستاگرام با مغازه داران در این است که سرمایه اولیه کمتری دارند. یکی از فروشنده هایی که به مدت ۲ سال در این صفحه فعال و به فروش کیف مشغول است در مورد دلیل استفاده از اینستاگرام می گوید: «خیلی ها مثل من شرایط آن را ندارند که مکان ثابت و مغازه داشته باشند؛ بنابراین بهترین روش برای این دسته از افراد استفاده از شبکه های اجتماعی است.

همچنین خرید اینترنتی کم کم دارد در ایران جا می افتد و مشتریان بیشتر می شوند.» او درباره نحوه تهیه محصولات و فروش آن می گوید: «من محصولات خودم را از چین می آورم و در اینستاگرام به فروش می رسانم. میزان فروش هم کاملا بستگی به زمان و شرایط دارد. این شغل در حال حاضر تنها شغل من است و کار دیگری ندارم. من فوق لیسانس روابط بین الملل دارم اما نتوانستم کاری مرتبط با رشته ام پیدا کنم. با وجود آنکه به رشته ام بسیار علاقه داشتم اما مجبور شدم به اینستاگرام روی بیاورم.»

 

مسافران، برنده فروش اینستاگرامی

به جز کسانی که به صورت دائم و پیوسته در اینستاگرام مشغول فعالیت هستند، بسیاری از مسافران نیز به صورت مقطعی سودهای کلانی از این راه به دست می آورند. «ندا رضایی» یکی از کسانی که چندی قبل به ترکیه سفر داشته و محصولات خریداری شده خود را در اینستاگرامش به فروش رسانده، درباره نحوه فعالیتش می گوید: «در سفری که به ترکیه داشتم در حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای سفرم خرج کردم اما با لباس هایی که از این کشور آوردم و در اینستاگرام به فروش رساندم، همین حدود درآمد کسب کردم و در واقع برای سفرم هزینه ای پرداخت نکردم. البته نباید از این نکته غافل شد که خرید محصولات مختلف برای مسافرانی مانند ما که حرفه ای نیستند، کار بسیار مشکلی است.

ما از صبح تا شب در مراکز مختلف مشغول خرید بودیم که سختی های بسیاری برای ما داشت. همچنین خریداران حرفه ای، مغازه ها و فروشنده های ترکی را می شناسند که جنس ها را با قیمت بسیار ارزان تر در اختیار آنها قرار می دهند. همچنین کسانی هستند که محصولات مارک را در حراجی های کشورهای اروپایی و آمریکایی با پایین ترین قیمت ممکن خریداری می کنند و آنها را با قیمت مناسبی به فروش می رسانند. برخی دوستانم لباس هایی را با قیمت ۱۵ تا ۲۰ دلار خریداری کرده و آنها را در اینستاگرام با قیمت هایی در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان به راحتی فروخته اند.»

 

خلاقیت، حرف اول

در اینستاگرام البته تنها واردکنندگان نیستند که درآمد دارند و هر فردی با خلاقیت خودش می تواند درآمدهای خوبی کسب کند. فروش انواع زیورآلات و دستبندهای مختلف یکی دیگر از بازارهای پررونق در این فضای مجازی است. «آیدا جلالی» که صاحب یکی از صفحات است و در حدود ۷۰هزار دنبال کننده دارد، می گوید: «من در حدود یک سال و نیم است که محصولاتم را در اینستاگرام به فروش می رسانم. ابتدا این دستبندها را برای خودم درست می کردم. پس از مدتی که دوستان و آشنایان از کار من تعریف می کردند، گفتند که کارهایم را بفروشم.

همچنین من آدمی نیستم که بخواهم از ساعت ۷ صبح تا ۴ بعدازظهر کار اداری انجام دهم ؛ برای همین تصمیم گرفتم محصولات خودم را از طریق اینستاگرام به فروش برسانم. من لیسانس زبان ایتالیایی دارم و به کار تدریس زبان مشغول هستم و در ساعت های فراغت خودم این کار را انجام می دهم. به نظرم اینستاگرام فضایی بهتر از فیس بوک است چون همه در فیس بوک عضو هستند اما در اینستاگرام تنها جوانان و قشر خاصی از مردم حضور دارند.»

 

از اینستاگرام به مغازه

در اینستاگرام برخی فروشندگان هم هستند که با سودهای مناسب فروش محصولاتشان توانسته اند یک مغازه برای خودشان دست و پا کنند. در واقع اینستاگرام برای این افراد به سکویی برای پرش تبدیل شده است. «مریم حیدری» یکی از این افراد است. او در ابتدا مغازه داشته اما به دلیل نداشتن سود مناسب آن را رها کرده و به اینستاگرام روی آورده است. بعد از گذشت یک سال و جذب مشتری های دائم او توانست یک مغازه برای خودش در خیابان میرداماد اجاره کند و در آخر هر ماه سود خالص خودش چیزی در حدود ۷ میلیون تومان است. او البته از فضای سنگین رقابت در اینستاگرام هم حرف می زند و می گوید: «در اینجا رقابت بسیار بیشتر از مغازه هاست.

شما تعداد زیادی دنبال کننده دارید که نمی دانید کدام یک مشتری هستند و کدام یک رقیب شما. رقیب تان شما را قدم به قدم دنبال می کند و با الگوبرداری از شما رقابت را سخت می کند. همچنین برخی مشتری های شما را در صفحه تان پیدا می کنند و محصول مشابه شما را با قیمت پایین تری به مشتری ها پیشنهاد می دهند. همچنین در چند وقت اخیر پیج های فروش محصولات بسیار زیاد شده اند و همین موضوع سبب شده تا از فروش همه کاسته شود. من واقعا نمی دانم این همه صفحه چگونه می توانند دنبال کنندگان خود را نگه دارند و برای جذب آنها چه برنامه هایی دارند. به نظرم در اینترنت و دنیای مجازی نمی توان ماندگار شد.

بنابراین از این راه و روش باید به هدف های دیگری برسیم؛ مثلا من توانستم با صفحه اینستاگرام خودم یک سری مشتری ثابت پیدا کنم و الآن خیالم بابت فروش راحت است و کمتر در اینستاگرام حضور پیدا می کنم. برای رسیدن به اینجا خیلی وقت گذاشتم و یادم هست در یک سال اول راه اندازی صفحه خودم در اینستاگرام، شاید در حدود ۱۵، ۱۶ ساعت حضور مستمر داشتم و هر یک ساعت محصولات خودم را تبلیغ می کردم. در حال حاضر اما بیشتر از ۳، ۴ ساعت در روز بر روی صفحه خودم وقت نمی گذارم. »

 

بازار جدیدی به نام خرید و فروش صفحات اینستاگرامی

همانطور که در ابتدای گزارش نیز گفته شد، علاوه بر خرید و فروش در اینستاگرام، رقابت شدیدی برای افزایش دنبال کننده های صفحات و تعداد لایک ها و فروش آنها در گرفته است. در ابتدا خرید و فروش صفحات اینستاگرامی به صورت شخصی بود و برخی افراد، صفحات خود را که دنبال کنندگان زیادی جذب کرده بود با قیمت توافقی به فروش می رساند. ماجرا اما کم کم حرفه ای تر شد و پای شرکت های مختلفی برای خرید و فروش صفحات اینستاگرامی و همچنین افزایش لایک ها باز شد.

در حال حاضر بازار به صورتی درآمده که قیمت ها کاملا مشخص است و هر خریدار می داند هر صفحه با چه تعداد دنبال کننده را به چه قیمتی می تواند بخرد. قیمت خرید یک صفحه از ۵۰ هزار تومان شروع می شود و حتی به ۱۰۰ میلیون تومان هم می رسد. قیمت ها بستگی به تعداد دنبال کننده های یک صفحه دارد و شما با بودجه خود می توانید صفحه مورد نیاز خود را خریداری کنید؛ به عنوان مثال صفحه ای که ۵۰ هزار تومان قیمت دارد، تنها هزار دنبال کننده دارد و قیمت ها با افزایش تعداد دنبال کنندگان صفحه به صورت پلکانی افزایش پیدا می کند؛ مثلا یک صفحه با تعداد ۲۰۰ هزار دنبال کننده در حدود ۹ میلیون تومان قیمت دارد. در اینجا این سوال به وجود می آید، که افراد و شرکت های مختلفی که تعداد دنبال کنندگان یک صفحه و یا لایک خورهای آن را بالا می برند، چگونه این کار را انجام می دهند؟ این کار از دو روش صورت می گیرد.

راه اول آن است که شرکت های مختلف، یک پنل اینستالی نصب می کنند که در واقع نوعی رباط رایانه ای محسوب شده و به صورت خودکار تعداد دنبال کنندگان و لایک های یک صفحه را بالا می برد. روشی که برخی هنرمندان داخلی هم از آن استفاده می کنند و البته شرکت اینستاگرام در صورت آگاهی از چنین موضوعی، آن صفحات را حذف می کند. روش دوم افزایش دنبال کنندگان و لایک ها با استفاده از مضامین و تصاویر جذاب برای صفحاتی مانند داستان، عکس های خاص و. . . است.

با این روش، تعداد دنبال کنندگان یک صفحه بالا می رود و سپس صاحبان آن صفحه، این پیج ها را به فروش می رسانند. در همین رابطه «سروش امیدی» که سایتی به نام «اینستا سل» دارد و به صورت تخصصی در زمینه خرید و فروش پیج و افزایش لایک ها فعالیت می کند، به «زندگی ایده آل» می گوید: «در سال ۹۲ هنوز اینستاگرام روی بورس نبود و بسیاری از افراد حتی نام این اپلیکیشن را هم نشنیده بودند. از سال ۹۳ طرفداران این اپلیکیشن ناگهان زیاد شدند و درخواست ها برای خرید پیج های اینستاگرامی هم به شدت افزایش پیدا کرد. خود ما در اولین تجربه مان در مرداد سال گذشته یک صفحه با نام کلاه قرمزی ساختیم و در مدت سه هفته، حدود ۳۰ هزار دنبال کننده پیدا کردیم. این افزایش تعداد دنبال کننده در چنین مدت زمان کوتاهی ما را نیز غافلگیر کرد و از آن زمان به بعد تصمیم گرفتیم به صورت جدی تری وارد این زمینه شویم.»

 

درآمدهای نجومی برای نوجوانان ۱۳ تا ۱۹ ساله!

شاید باورش سخت باشد که در حال حاضر نوجوانان خوشفکر و با حوصله ۱۳ تا ۱۹ ساله از راه اینستاگرام، درآمدهای باورنکردنی کسب می کنند که در برخی مواقع از حقوق کارمندان و مهندسان نیز بیشتر است. یکی از این افراد «سپهر تاج بخش» نام دارد که متولد سال ۱۳۷۸ است و به گفته خودش حدود ۷ میلیون تومان در ماه از اینستاگرام درآمد دارد! او در مورد فوت و فن کار خودش به «زندگی ایده آل» می گوید: «کار من به همین سادگی ها نیست که تصور می کنید.

من از صبح تا شب پای اینستاگرام هستم و همه چیز را طبق اصولی که در این مدت یاد گرفته ام پیش می برم؛ به عنوان مثال من متوجه شده ام صفحات دارای مطالب علمی عامه پسند و داستانی به شدت طرفدار دارد و خیلی زود دنبال کننده به همراه خودش می آورد. یا اینکه باید از راه تجربه به این موضوع دست پیدا کنید که بهترین زمان برای تبلیغات در صفحه شما چه زمانی است، چند بار در روز تبلیغ کنید و فاصله زمانی بین هر تبلیغ چقدر باشد.

به عنوان مثال ساعت ۷ تا ۱۰ شب بهترین زمان برای تبلیغات در صفحات اینستاگرم است. ». «سروش امیدی» نیز در مورد گران ترین صفحه موجود در اینستاگرام می گوید: «یک صفحه با تعداد یک میلیون دنبال کننده در حدود ۱۰۰ میلیون تومان قیمت دارد اما خود ما به هیچ عنوان حاضر نیستیم این صفحه را بفروشیم. این صفحه که یک پیج تبلیغاتی است، برای ما در حدود ۴۰ میلیون تومان در ماه درآمد دارد؛ بنابراین اصلا منطقی نیست که آن را به فروش برسانیم. » او در مورد میانگین درآمد معقول و منطقی افرادی که در زمینه خرید، فروش و افزایش تعداد صفحات اینستاگرام فعالیت می کنند نیز می گوید: «اگر شخصی در یک زمان معقول برای این کار وقت بگذارد، چیزی در حدود ماهی ۲ تا ۴ میلیون درآمد کسب می کند. »

 

رازهای موفقیت در اینستاگرام

تا به حال چندین بار در مورد درآمدهایی که در اینستاگرام کسب می شود صحبت شده است ولی این بار بحث ما در مورد تبلیغات به شکل شات در اینستاگرام و همین طور انواع تبلیغات رایج و بدون تعهدی که در صفحات پربازدید ایرانی اتفاق نمی افتد، نیست. مسلماً شما نیز پیرو پیشنهاد بسیاری از آشنایان خود در مورد تبلیغات در صفحات اینستاگرام ایرانی اقدام به تماس و همکاری با این گونه صفحات کرده اید و یا حداقل شاهد تبلیغات کسب و کارهای کوچک و بزرگ در صفحات مختلف بوده اید.

تبلیغاتی که در اکثر مواقع تاثیر زیادی نداشته و اعضای آن صفحات از مخاطبین هدف شما نبوده اند. اینستاگرام پلتفرمی است که درصد قابل توجه مخاطبین آن را نوجوانان و جوانان زیر ۲۵ سال تشکیل می دهند؛ یعنی سنی که برای مشورت کردن به توصیه هم سن و سال ها و دوستان خود بیش از هر تبلیغ و مقاله یا چیز دیگری توجه می کنند. بنابراین بهترین راه نفوذ در بین این گروه مخاطبین از همین طریق است، همان روندی که برندهای خارجی از طریق اعضای شبکه های اجتماعی انجام می دهند.

در نمونه زیر با روند کاری دختری ۲۲ ساله آشنا می شویم که برای تبلیغ برندهای لباس درآمدی حدود ۵۰۰۰ دلار تا ۱۵۰۰۰دلار (نزدیک به ۵۰ میلیون تومان برای هر تبلیغ) دارد. دلیل مراجعه برندهای لباس برای تبلیغ در صفحه اینستاگرام او به دلیل تعداد فالوئرهای او نیست، بلکه نوع ارتباطی است که او با فالوئرهای خود دارد. بدین صورت که فالوئرهای او در مورد پوشش خود از او مشاوره می گیرند و او عکس های خود را بدون ژست های مدلینگ و نورپردازی های آتلیه در اینستاگرام منتشر می کند. همین نکته باعث شده است که تبلیغات لباس از حالت ژورنال خارج شود و برندها تمایل بیشتری در تبلیغ در صفحه اینستاگرام وی داشته باشند.

 

کدام صفحات طرفداران بیشتری دارد؟

ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که چه صفحاتی دارای بیشترین مخاطب هستند؟ مدیر سایت «اینستا سل» در پاسخ به این سوال می گوید: «به طور کلی هر صفحه ای که در حوزه خانم ها فعالیت کند با تعداد دنبال کنندگان بیشتری رو به رو خواهد شد. در مجموع، خانم ها بیشتر از آقایان از اینستاگرام استفاده می کنند و در نتیجه مشتری های خانم بیشتری در اینستاگرام وجود دارند؛ از صفحات مخصوص لباس و مزون بگیرید تا زیورآلات و جواهر.

جالب است بدانید در بسیاری از مواقع حتی مشتری های صفحات لباس های مردانه نیز خانم ها هستند. در مجموع خانم ها سلیقه آقایان در خرید لباس را قبول ندارند و اگر به بوتیک های مردانه شهر هم بروید تعداد خریداران خانم آنها بیشتر است! این ماجرا دقیقا در مورد اینستاگرام هم صدق می کند و خانم ها هیچ اعتمادی به سلیقه آقایان ندارند و ترجیح می دهند خودشان برای آنها از صفحات اینستاگرامی خرید کنند!»

 

آمار و ارقام جالب از اینستاگرام

۷۵ میلیون کاربر روزانه از اینستاگرام استفاده می کنند.

اینستاگرام بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.

۱۷ درصد از کاربران اینترنت از اینستاگرام استفاده می کنند.

۵۲ درصد از کاربران اینستاگرام از توئیتر هم استفاده می کنند.

۵۸ درصد از کاربران توئیتر از اینستاگرام استفاده می کنند.

باورکردنی نیست که ۹۴ درصد از کاربران اینستاگرام در فیس بوک عضو هستند.

۵۳ درصد از کاربران اینترنت با سن ۱۸ تا ۲۹ سال از اینستاگرام استفاده می کنند.

۷۶ درصد از نوجوانان آمریکایی کاربر اینستاگرام هستند.

اینستاگرام هشتمین اپلیکیشن محبوب در آمریکا است.

نیمی از کاربران اینستاگرام روزانه به آن اپلیکیشن سر می زنند.

بیش از ۲۰ میلیارد عکس از سال ۲۰۱۰ تا کنون در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده است.

روزی ۷۰ میلیون عکس در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می شود.

میزان تعامل کاربران در اینستاگرام ۱۵ برابر فیس بوک است.

نزدیک به نیمی از عکس هایی که در اینستاگرام آپلود می شوند از هیچ فیلتر عکاسی استفاده نکرده اند.

روزانه بیش از ۵/۲ میلیارد لایک در اینستاگرام صورت می گیرد که این عدد در هر ثانیه برابر ۸۵۰۰ لایک است.

در هر ثانیه ۱۰۰۰ کامنت برای عکس ها گذاشته می شود.

به طور میانگین ۲۵درصد کاربران یک تا سه عکس در اینستاگرام آپلود می کنند و این درحالی است که ۳۷درصد از کاربران اینستاگرام هیچ عکسی آپلود نکرده اند.

۵۱ درصد از کاربران اینستاگرام مرد و ۴۹ درصد خانم هستند.

۷۰ درصد از کاربران اینستاگرام خارج از آمریکا زندگی می کنند.

۲۲ درصد از کاربران اینترنت در خاورمیانه و شمال آفریقا از اینستاگرام استفاده می کنند و عربستان بیشترین کاربر را در این منطقه دارد.

۴۷ درصد از جوانان از طریق اسمارت فون از اینستاگرام استفاده می کنند و ۵۳ درصد دیگر از طریق تبلت.

۶۵ درصد از عکس های اینستاگرام حتی ۱۰ لایک هم نمی گیرند.

عکس هایی که در آنها صورت افراد مشخص است ۳۲ درصد بیشتر لایک می گیرند.

منبع : آفتاب

مطالب مرتبط

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bloghe/domains/blog.hesabit.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
دیدگاه بگذارید