نوجوان 17 ساله‌ یک روزه 1000 دلار از اینستاگرام درآمد کسب کرد

نوجوان 17 ساله‌ یک روزه 1000 دلار از اینستاگرام درآمد کسب کرد

بعضی‌ها عقیده دارند اینستاگرام برای اینکه همان اینستاگرام قدیمی باشد، فقط باید اجازه آپلود عکس از گوشی‌های هوشمند کاربران را بدهد. این دسته از افراد میانه‌ای با کاربرهایی که تصاویر گرافیکی به غیر از عکس‌های خالص آپلود می‌کنند، ندارند. اصلا این عده عکس‌هایی را که با دوربین‌های حرفه‌ای گرفته شده‌اند و وارد اینستاگرام شده‌اند، را هم دوست ندارند.

اما خب، الان دیگر جو اینستاگرام با یکی دو سال اول فعالیت‌اش فرق کرده است و کسی نمی‌تواند برای کاربران دیگر تکلیف تعیین کند.

اما یکی از آرزوهای دیرینه بیشتر کاربرها این بوده است که وقتی پشت کامپیوتر هستند و عکسی را در سیستم خود دارند، به صورت مستقیم بتوانند عکس را وارد اینستاگرام کنند.

چنین کاری سودمندی‌های زیادی می‌تواند داشته باشد:

– صاحبان رسانه‌های بزرگ، سایت‌های خبری یا مدیران رسانه‌ای اشخاص مشهور، خیلی راحت‌تر می‌توانند پروفایل‌های اینستاگرام را به‌روز کنند.

– درنگی ایجاد نمی‌شود و فاصله‌ای بین اراده کاربر برای نشان دادن یک عکس به دنبال‌کنندگان اینستاگرامی‌اش تا علمی شدن کار، به وجود نمی‌آید.

– نوع جدیدی از وبلاگ‌نویسی اینستاگرامی ممکن است، به وجود آید و تقویت شود.

– میزان عکس‌های آپلود شده در اینستاگرام، بیشتر می‌شود.

اما خب، تا به حال سیاست اینستاگرام و صاحب کنونی‌اش -فیس‌بوک- این نبوده که به صورت مستقیم یا از طریق API چنین ویژگی‌ای را مهیا کند.

تا به حال افراد زیادی در پی آن بودند که به نحوی با اپ‌ها یا برنامه‌های واسط این آرزو را محقق کنند. اما هیچ کس موفق نشده است.

اما به تازگی یک نوجوان دبیرستانی به نام کالب بن، بر اساس خبری که در CNN منتشر شده است، موفق به این کار شده است. او برای این کار تنها یک تعطیلات پایان هفته را صرف کرده است.

این نوجوان لوس آنجلسی برنامه مورد نظر را که البته مخصوص سیستم عامل مک است با قیمت ۴٫۹۹ دلار وارد فروشگاه برنامه‌های اپل کرده است و همان روز اول هزار دلار به جیب زده است.

اما چنین کاری اصلا با خشنودی اینستاگرام همراه نبوده است و بن روز جمعه ایمیلی دریافت کرده است که در آن به او تذکر داده شده است که با این کارش، مقررات اینستاگرام را نقض کرده است و از او خواسته شده است که برنامه‌اش را اصلاح کند.

بن خودش تصور می‌کند که برنامه‌اش کاملا قانونی است، اما راست‌اش را بخواهید از نظر حقوقی او اشتباه می‌کند. گفته می‌شود که بن به API «خصوصی» و نه «عمومی» اینستاگرام دسترسی پیدا کرده است.

هنوز اینستاگرام به صورت رسمی به این قضیه واکنش نداده است. شاید این اپ از فروشگاه خارج شود، شاید هم اینستاگرام با تغییری در API برنامه را مختل کند.

اما خودمانیم من خودم شخصا حاضر بودم دو سه برابر این مبلغ برای داشتن نسخه ویندوز برنامه هزینه کنم! فعلا اگر کاربر مک هستید و نگرانی‌‌ای بابت از یک زیان ۵ دلاری در آینده نزدیک (متعاقب واکنش اینستاگرام)، ندارید، برنامه را بخرید و از آن استفاده کنید.

منبع : یک پزشک

مطالب مرتبط

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bloghe/domains/blog.hesabit.com/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
دیدگاه بگذارید